Strona główna > Jednostki szpitala > Transport i Zespół Ratownictwa Medycznego
None

Transport i Zespół Ratownictwa Medycznego

Jeżeli ty lub inna osoba w twoim otoczeniu potrzebuje pilnej pomocy Państwowego Ratownictwa Medycznego – zadzwoń pod numer 112

Szpital Pucki Sp. z o.o. od kilkudziesięciu lat jest dysponentem Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) na terenie powiatu Puckiego. Nasz ZRM zabezpiecza teren powiatu wystawiając w gotowości trzy całoroczne i dwa sezonowe zespoły ratownictwa w następujących lokalizacjach:

Puck:

Zespół Podstawowy [P] (dwóch ratowników medycznych) – całorocznie, całodobowo
Zespół Specjalistyczny [S] (dwóch ratowników medycznych + lekarz) – całorocznie, całodobowo

Krokowa:

Zespół Podstawowy [P] (dwóch ratowników medycznych) – całorocznie, całodobowo

Władysławowo:

Zespół Podstawowy [P] (dwóch ratowników medycznych) – sezonowo w okresie od 01.05 do 30.09, całodobowo
Motocykl Ratunkowy (jeden ratownik medyczny) – sezonowo w okresie od 01.06 do 31.08, całodobowo

Sposób rozmieszczenia zespołów określony jest w Wojewódzkim Planie Ratownictwa Medycznego,  który został przygotowywany i jest cyklicznie aktualizowany przez Wojewodę Pomorskiego. Plan konstruowany jest w taki sposób, żeby czas dotarcia zespołu ZRM do miejsca zdarzenia był jak najkrótszy.

Do zadań ZRM należy udzielanie medycznych czynności ratunkowych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, których udzielają zatrudnieni w ZRM lekarze i liczni ratownicy medyczni. Nasze zespoły korzystają z nowoczesnych ambulansów wyposażonych w wysokospecjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia. Co roku nasz ZRM udziela świadczeń zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego ponad 5 tyś. pacjentów.

 

 

Sekretariat

ikona koperta 
None
Bartosz Kobczyk
koordynator ZRM Szpitala Puckiego